“Hokej nie je len šport, je to životný štýl.”

 

Hokejová škola Be The BEST v Banskej Bystrici vznikla z iniciatívy mladých trénerov, pre ktorých je hokej srdcová záležitosť. Skupina trénerov, ktorí si prežili svoju vlastnú hokejovú kariéru, nadobudli skúsenosti s trénovaním, ba dokonca športu zasvätili aj svoje vysokoškolské štúdium.

Vôbec nezáleží na veku, na skúsenostiach, ani na tom, či si chlapec alebo dievča. To na čom záleží je chuť a odhodlanie! Ak ho máš, sme tu pre teba a pripravení predať ti všetky naše zručnosti, schopnosti a skúsenosti, aby si ich mohol využiť čo najlepšie vo svojej možnej kariére.

Naši tréneri považujú za viac ako dôležité prípravu hráčov a zdokonaľovanie herných činností jednotlivca aj mimo ľadu, a to nielen v prípravnom období, ale v celom ročnom tréningovom cykle všetkých kategórií hokejistov. Hráči nemajú veľmi veľa príležitostí v príprave mimo ľadu zdokonaľovať techniku prevedenia či už streľby, všetkých druhov prihrávky  alebo spôsobov hokejového driblingu, a ak áno, tak na povrchu, ktorý sa nepodobá podmienkam ľadovej plochy. V našej hokejovej telocvični máme položený špeciálny klzký povrch, ktorý je najlepším simulátorom ľadovej plochy. Medzi ďalšie špeciálne pomôcky patrí hokejová stena s bránkou, nahrávače pukov, špeciálne podložky a puky pre čo najlepšie zdokonaľovanie sa v daných herných činnostiach jednotlivca. Okrem spomínaného veľký dôraz kladieme na strečingové a kompenzačné cvičenia, aby sme predišli jednostrannému zaťažovaniu tela, šetrili tak chrbticu a kĺby každého hráča a vyhli sa prípadným zraneniam. Práve z tohto dôvodu sme sa rozhodli zaradiť do tréningového procesu aj zdravotné cvičenia.